A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő
Általános Finanszírozási Főosztály az alábbi álláshely betöltésére pályázatot ír ki:

FŐOSZTÁLYVEZETŐ

Ellátandó feladatok:

  • A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő Általános Finanszírozási Főosztályának vezetője osztályvezetőin keresztül szervezi, irányítja és ellenőrzi a szakterület hat osztályának feladatellátását, az intézmény, illetve felettesei megbízása esetén a felügyeletet ellátó minisztérium vezetői előtt képviseli a főosztály előterjesztésében készült összeállításokat
  • Ellátandó szakmai feladataihoz tartozik az Egészségbiztosítási Alap gyógyító-megelőző ellátásaira vonatkozó költségvetés tervezésének és végrehajtásának, valamint az egészségügyi alapellátás és szakellátás finanszírozásának, a teljesítmények havonkénti elszámolásának felügyelete
  • A finanszírozott eljárások finanszírozási kódjainak karbantartására vonatkozó, valamint a ráfordítás adatgyűjtéssel kapcsolatos tevékenység irányítása, továbbá az új egészségügyi technológiák előzetes befogadási eljárásainak koordinálása
  • Az alapellátásra, a járó-, és fekvőbeteg-szakellátásra vonatkozó szerződéskötések és módosítások, valamint a megkötött szerződések finanszírozási rendszerbe történő befogadásának és nyilvántartásának felügyelete
  • Az egészségügyi szolgáltatók tervezett éves teljesítményre vonatkozó kereteinek megállapításával, kiközlésével és azok módosításával kapcsolatos feladatok, valamint a Többletkapacitás-befogadási Bizottság munkája előkészítésének irányítása
  • Az előzőeken túl az egészségügyi szolgáltatónál egészségügyi szolgálati jogviszonyban foglalkoztatott munkavállalók illetményéhez nyújtott támogatással kapcsolatos, valamint a már megállapított nyugdíjszerű pénzellátással rendelkező egészségügyi dolgozók jövedelmének kiegészítésével kapcsolatos feladatok végrehajtásának irányítása
Pályázati feltételek:
  • Egyetemi vagy főiskolai szintű közgazdasági szakképzettség vagy
  • Egyetemi szintű jogász szakképzettség vagy
  • Egyetemi vagy főiskolai szintű egészségügyi szakképzettség
  • 3 év vezetői gyakorlat
Egyéb pályázati előnyök:
  • Központi államigazgatási szervnél szerzett gyakorlat, vezetői tapasztalat
  • Egészségügyi szolgáltatónál szerzett finanszírozási gyakorlat
  • Jó írásbeli és szóbeli kommunikációs készség
  • Precizitás, megbízhatóság, terhelhetőség
  • Együttműködés, problémamegoldó készség
A pályázat elbírálása során előnyt jelentő személyes kompetenciák:
  • Cél- és feladat-orientáltság
  • Rendszerszemlélet, lényeglátás
  • Döntési képesség, felelősségvállalás
  • Elkötelezettség, megbízhatóság
  • Eredményorientáció és motiváltság
A pályázat részeként benyújtandó igazolások, alátámasztó dokumentumok:
  • Fényképes önéletrajz (87/2019.(iv.23) korm. rendelet 1. sz. melléklete alapján
  • Végzettséget, szakképesítést igazoló okiratok másolata
  • A kötelezően használandó személyes adatok kezeléséről szóló nyilatkozat, valamint a kitöltendő önéletrajz minta megtalálható a www.neak.gov.hu honlapon az álláspályázatok menüpont alatt
A munkáltatóval, állással kapcsolatos egyéb lényeges információ:
  • Teljes munkaidőben határozatlan idejű kormányzati szolgálati jogviszony keretében történő foglalkoztatás
  • A jogállásra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a Kit. rendelkezései, az egyéb juttatásokra a NEAK Közszolgálati Szabályzatának rendelkezései az irányadók
  • A pályázati kiírással kapcsolatosan további információt Tóth Eszter osztályvezető nyújt a +36 1 350 2001/5134-es telefonszámon
  • A pályázatok elektronikus úton az F031/1012-1/2024. iktatószámra való hivatkozással, a Humánpolitikai Főosztály részére a palyazat@neak.gov.hu email címre küldhetőek
  • Az álláshely betöltéséhez vagyonnyilatkozattételi, valamint nemzetbiztonsági ellenőrzési eljárás lefolytatása szükséges
A munkavégzés pontos helye:
  • 1139 Budapest, Váci út 73/A.
A pályázat benyújtásának határideje:
  • 2024. július 7.
A pályázat elbírálásának határideje:
  • 2024. július 31.
Amennyiben az álláslehetőség felkeltette érdeklődését, küldje el számunkra magyar nyelvű önéletrajzát