FŐKÖNYVI KÖNYVELŐ

Az állás alapinformációi

Munkavégzés helye: Csongrád megye

Munkaterület: Pénzügy / Számvitel / Kontrolling

Pozíciószint: Beosztott

Elvárt végzettség: Középfokú tanfolyam Felsőfokú tanfolyam Főiskola Egyetem

Munkatapasztalat: 1-3 év

Nyelvtudás: Angol Középfok szóban és írásban

Nemzetközi partnerünk az ipari ásványi alapú speciális megoldások piacvezetője, a világ több, mint 40 országában közel 240 telephelyen van jelen.Termékeik és szolgáltatásaik a kozmetikai ipartól az építőiparig számos szektor számára biztosítanak létfontosságú alapanyagokat.

Az ő csapatukba keresünk most új munkatársat az alábbi pozícióba:

FŐKÖNYVI KÖNYVELŐ

A pozíció leírása:

A leendő kolléga égetési segédeszköz gyárunkban felügyeli a főkönyvi és a hó végi zárási tevékenységet. Biztosítja a számviteli adatok pontosságát, valamint a tranzakciók megfelelő elszámolását a társaság számviteli folyamatának megfelelően.

Ezen belül az új kolléga főbb feladatai:

  • Koordinálja az összes számviteli folyamatot és a hó végi zárási tevékenységet
  • Rendszeresen igazolja a főkönyvi számlákat
  • Felelős a jogszabályban előírt bejelentésekért
  • Elvégzi a kötelező és a vezetői könyvek egyeztetését
  • Nyomon követi a számviteli és adóügyi szabályozási változásokat
  • Figyelemmel kíséri a számla egyeztetéseket
  • Nyomon követi a mérleg egyes elemeit (pl. finanszírozás, Capex)
  • Ellátja a tárgyi eszközök nyilvántartásával, leltározásával, adatszolgáltatással kapcsolatos feladatokat
  • Biztosítja a vállalatközi tevékenységek időben és hatékonyan történő elvégzését
  • Elkészíti az adóbevallásokat és adott esetben bevezeti az új adórendszereket a jogszabálynak megfelelően
  • Aktívan részt vesz a belső ellenőrzésben, a helyi éves könyvvizsgálatban
  • Részt vesz a havi eredmények (P&L, BS) jelentésében

Elvárások:

  • Mérlegképes könyvelői végzettség és a regisztráció megléte (felsőfokú gazdasági végzettség előnyt jelent)
  • 2-3 év könyvelői munkakörben szerzett tapasztalat
  • A számviteli alapelvek (magyar szabályok, IFRS), gyakorlatok, szabványok, törvények és rendeletek, adószámítások alapos, naprakész ismerete
  • Pénzügyi szoftverek (SAP, adatbázis) és az Excel magas szintű ismerete
  • Középszintű angol nyelvtudás (angol szakmai nyelv ismerete előnyt jelent)
  • Proaktív hozzáállás, megoldásközpontúszemlélet
  • Kiváló kapcsolatteremtő- és együttműködési képesség
  • Kiváló kommunikációs készség
  • Precíz, jól szervezett munkavégzés

Amit a cég kínál:

  • Versenyképes juttatási csomag: éves teljesítmény bónusz, cafeteria csomag, sportolási lehetőség, támogatott munkahelyi étkeztetés, élet- és baleset biztosítás
  • Hosszútávú, stabil munkalehetőség egy kiváló nemzetközi környezetben

Munkavégzés helye:

Hódmezővásárhely

Amennyiben a pozíció felkeltette érdeklődését, a JELENTKEZÉS gombra kattintva adhatja le jelentkezését önéletrajz csatolásával:

Hasonló pozíciók

Pénzügy / Számvitel / Kontrolling | Budapest

Szívesen dolgoznál multinacionális környezetben, ám mégis egy családias hangulatú vállalatnál? Fontos számodra a napi szintű angol nyelvhasználata? Erősséged az önálló szakmai döntéshozatal? Ha a válasz IGEN, akkor olvass tovább! Partnercégünk egy multinacionális festékgyártással és kereskedelemmel foglalkozó vállalat. Pénzügyi csapatukba keresünk most szakembert az alábbi pozíció betöltésére:

A hirdetés lejár 19 nap múlva
Pénzügy / Számvitel / Kontrolling | Pest megye

Megbízónk amerikai tulajdonban lévő multinacionális vállalat, akik szénhidrogén-kutatás és -termelés szolgáltatásainak nyújtásával foglalkozik. A kelet-közép-európai régióban különösen nagy horderejű tapasztalattal rendelkeznek szeizmikus felmérések és fúrási projektek végrehajtásában. Csapatukba keresik új kollégájukat az alábbi munkakörbe: JUNIOR PÉNZÜGYI VEZETŐ

A hirdetés lejár 16 nap múlva