IT projekt minőségbiztosítási szakértő

Az állás alapinformációi

Munkavégzés helye: Budapest

Munkaterület: Informatika / Telekommunikáció

Pozíciószint: Specialista

Elvárt végzettség: Főiskola

Munkatapasztalat: 1-3 év

Nyelvtudás: Angol Középfok szóban és írásban

Partnerünk 100 fős magyar tulajdonban lévő vállalat, tevékenysége a gazdaság számos területén végzett piackutatásra, kutatásfejlesztésre, adattárház építésre, adatbányászatra és inkubációra pályázatmenedzsmentre, projektmenedzsmentre, illetve menedzsment tanácsadásra terjed ki.
Megbízható, stabil partneri körüknek köszönhetően folyamatosan gyarapítják munkavállalóik és sikeres projektjeik számát.

Szereted felügyelni a folyamatokat? Számodra első szempont a valós minőség biztosítása?
Fontosnak tartod, hogy valódi értéket képviselj munkáddal?

Várunk Téged IT projekt minőségbiztosítási szakértő pozíciónkba!

Feladatok:

Elvárások:

Előnyök:

Juttatások, ajánlat:

Egyéb információk:

Hasonló pozíciók

Informatika / Telekommunikáció | Budapest

Our partner has embarked on the digital transformation journey – do you want to be part of the adventure? - if so, you may be their new Cloud Application And IOT Security Consultant! Are you ready to join the journey and make a lasting impact? If the answer to our questions is yes, then this is your opportunity. Join our partner NOW! Our partner is a leading global player within the professional technical industry. They want to revolutionize the technical industry with the use of high-end innovative, digital solutions. Our partner, they are determined to play a leading role in providing solutions that contribute to a cleaner, safer world, and improve the quality of life for its people. We are looking for an IT SECURITY CONSULTANT (CLOUD APPLICATION AND IoT) to them. Main responsibilities: Drive global application, cloud and IoT security initiatives, As our Cloud, Application and IoT Security consultant, you will work with stakeholders in IT, R&D and across the business, You will provide the IT function guidance on how best meet the requirements of information security across the (primarily Microsoft-based) cloud ecosystem, cloud and web applications, You will set security requirements so that the in-scope systems and solutions meet the risk appetite of the company, You advise on integration of security-related tasks and improvements and drive them directly or via the respective solution owners.

A hirdetés lejár 14 nap múlva

Szeretnél egy dinamikusan fejlődő cégnél dolgozni? Régóta dolgozol fejlesztőként, de tanácsadóként is szeretnéd kipróbálni magadat? Akkor ez a lehetőség Neked szól! Partnerünk szoftverfejlesztéssel, illetve szoftverek bevezetésével foglalkozik hosszú évek óta. Az általuk forgalmazott termékeket több ezer cég használja napi szinten. Olyan cégek, amelyek nemzetközi szinten is ismertek. Szoftverfejlesztési üzletágukban arra törekszenek, hogy egyszerű válaszokat adjanak olyan bonyolult üzleti kihívásokra, mint a jelszókezelés, toborzás-kiválasztás vagy projektmenedzsment. Emellett a csapat hatékonyságát segítő termékek és szolgáltatások fejlesztésén is dolgoznak. Partnerünk jelenleg új munkatársat keres.

A hirdetés lejár 13 nap múlva

Our partner is a leading European provider of mobile data capture solutions and systems. They help their customers become more efficient by delivering digitalisation projects based on their solutions, and have consultants in Norway, Sweden, Germany and Hungary. Currently they are looking for a SENIOR .NET DEVELOPER to Budapest office. Ideal candidate: As a developer, you must have a higher technical education and relevant certifications, or sufficient relevant experience. You must have the necessary expertise to solve integration needs based on REST API, SOAP and XML, and you must have experience with .NET and SQL.

A hirdetés lejár 10 nap múlva