Állásajánlat: EXPORT-IMPORT VÁMSPECIALISTA

Hivatkozási szám: MSTOJHBG-0626

Ügyfelünk a világ egyik vezető lágy kontaktlencse gyártója, mely napi eldobható, kéthetes és havi kontaktlencsék teljes választékát gyártja. Az amerikai tulajdonú multinacionális vállalat a világon egyedülállóan, a legszélesebb termékportfólióval van jelen a kontaktlencse piacon, mintegy 100 országban.

Most magyarországi leányvállalata keres,  gyáli telephelyére  munkatársat az alábbi munkakörbe:

EXPORT-IMPORT VÁMSPECIALISTA

Feladatok:
  • A jogszabálynak megfelelő szállítási dokumentáció kiállítása és a szállítások rögzítése az EKÁER rendszerben
  • Az export, import és belföldi kiszállításokkal kapcsolatos tevékenységek ellátása a jogszabályokat szemmel tartva, illetve azok fejlesztési lehetőségeinek folyamatos keresése
  • Vámhivatallal, vámügynökségekkel történő kapcsolattartás
  • Export és import áruk teljes körű vámkezeltetése, kapcsolódó vámeljárások lefolytatásának biztosítása, szükséges dokumentációk, valamint egyéb kapcsolódó okmányok, igazolások kiállítása, illetve a folyamatok fejlesztése
  • Vámtarifaszámok meghatározása, ellenőrzése és karbantartása
  • Kommunikáció a fuvarozókkal, beszállítókkal és a partnerekkel
  • Közreműködés a hatóságok által lefolytatott vizsgálatok, ellenőrzések lebonyolításánál

Elvárások:
  • Minimum középfokú iskolai végzettség (Érettségi)
  • Vámügyintéző végzettség (OKJ)
  • 3+ év vámszakmai tapasztalat
  • Számítógépes ismeretek
  • Magabiztos, aktív angol nyelvtudás
  • Pontosság, határidők betartása
  • Kezdeményező készség, napi munkafolyamatok egyszerűsítése, automatizálása

Amit kínálunk:
  • Szakmai fejlődési lehetőség
  • Barátságos és ösztönző munkahelyi légkör
  • Stabil vállalati háttér, modern munkakörnyezet
  • Munkába járás és hazautazás támogatása, céges autóbusz

A munkavégzés helye: Gyál, Prologis Business Park (M5 autópálya mellett)

Amennyiben ajánlatunk felkeltette érdeklődését, kérjük frissített önéletrajzával és a fizetési igény megjelölésével pályázza meg!