Állásajánlat: LINUX SOFTWARE ENGINEER / Budapest

Állásajánlat: LINUX SOFTWARE ENGINEER
Hivatkozási szám: PROBLEMS-0528

Ügyfelünk egy komplex mérnöki szolgáltatásokat nyújtó skandináv vállalat.

Fő tevékenységük a szoftverfejlesztés, az információtervezés és az információmenedzsment. 120 fős budapesti csapatuk, a cég 2001-es megalakulása óta a világ legnagyobb K+F vállalatainak vált megbízható partnerévé. A vállalat a 11 országban működő, több mint 3 300 főt foglalkoztató vállalatcsoport tagja.

Szoftverfejlesztőik a legújabb technológiák segítségével támogatják a partnereiknél folyó K+F munkát.

Dinamikus, fiatal műszaki csapattal dolgoznak, NAGYSZERŰ KÖRNYEZETBEN „NEM MINDENNAPI” MUNKAKÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT.

A feladatok nem egyhangúak, folyamatosan ÉLVONALBELI technológiákkal dolgoznak, világpiacon vezető partnerekkel, külföldi kollégákkal kooperálva.

A fejlesztések az utóbbi években folyamatosak, ezért a mérnöki csapat bővülése sem áll meg az év folyamán, LINUX SOFTWARE ENGINEER kollégákat keresünk számukra.

Feladatok:

  • Technikai támogatást nyújt a fejlesztőknek,
  • Szorosan együttműködik a szoftvermérnökökkel alkalmazások vagy platformmegoldások előállításában,
  • Folyamatos elemzéseket és követelménykezeléseket végez, log-okat készít,
  • Folyamatosan monitorozza a rendszerinformációkat és javaslatokat készít a rendszerüzemeltetés megkönnyítésére,
  • Sürgős hibák kezelésében, valamint kollektor modulok és folyamatok fejlesztésében vesz részt,
  • Hibák észlelése, erre vonatkozó megoldások kidolgozása, hibaelhárítás és javítás.

Elvárások:

  • Egyetemi vagy Főiskolai informatikai vagy műszaki végzettség,
  • Legalább 1-2 éves tapasztalat üzemeltetésben Unix / Linux platformon, beleértve a szkripteket (Unix shell, Python, Bash stb.),
  • OpenSUSE, az Ansible, a Gitlab, a Gitlab CI és a JFrog ismerete,
  • Angol nyelv közép szintű ismerete (írásban és szóban is).

Előnyök:

  • Agilis módszertan ismerete,
  • Hálózati ismeretek (LAN, VPN, switchek, routerek, tűzfalak, proxy-k).

Juttatások, ajánlat:

  • Versenyképes jövedelem és juttatási csomag,
  • Skandináv munkakultúra (családbarát, emberközpontú),
  • Élvonalbeli fejlesztési technológiák és projektekben való részvétel.

Munkavégzés helye:

  • Budapest

Egyéb információk:

  • Amennyiben a pozíció felkeltette az érdeklődését, angol és magyar nyelvű önéletrajzzal pályázzon rá!

Munkatapasztalat:

  • 1-3 év

Elvárt végzettség:

  • Főiskola
  • Egyetem

Nyelvtudás:

  • Angol Kommunikációs/Társalgási szint

Pozíció területei:

  • INFORMATIKA / TELEKOMMUNIKÁCIÓ: Hálózati-/Rendszermérnök
  • INFORMATIKA / TELEKOMMUNIKÁCIÓ: Rendszeradminisztrátor/Rendszergazda

Pozíciószint:

  • Beosztott