Állásajánlat: VÁMÜGYINTÉZŐ MUNKATÁRS (PÁLYAKEZDŐ JELÖLTEK JELENTKEZÉSÉT IS VÁRJUK!)

Hivatkozási szám: MSTOVAMU-0204

Ügyfelünk Magyarország egyik legnagyobb, multinacionális háttérrel rendelkező logisztikai szolgáltatója. Európa szerte 20 telephelyen és 9 országban találhatóak meg és immáron 1918 óta képviselik a minőséget és megbízhatóságot. Bármilyen logisztikai kihívásról legyen is szó közúti szállítmányozás vagy raktározási területen, igényre szabott és célirányos szállítási és logisztikai megoldásokat dolgoznak ki partnereik részére.
Folyamatosan bővülnek, ezért keresünk számukra

VÁMÜGYINTÉZŐ
munkatársat.

Pályakezdők jelentkezését is várjuk!

Munkakör összegzése:
  • Vámkezelő / vámügyintéző munkatársként felelős a vámdokumentációk elkészítéséért mind import mind export viszonylatban.
  • Felelős a vámokmányok, származási bizonyítványok kitöltésében, benyújtásában a Közösségi Vámjogszabályoknak megfelelően, követve az esetleges jogszabályi változásokat.
  • Naprakész ismeretekkel rendelkezik az alkalmazandó nemzeti és nemzetközi kereskedelmi áruforgalom területén.

Feladatok:
  • Export, Import vámokmányok kezelése, adminisztrációja
  • Származási igazolások (EUR1, A.T.R.) adattartalmának megállapítása
  • Vámhatósággal, szállítókkal, társosztályokkal való kapcsolattartás szóban és írásban
  • Vámkezeléshez szükséges okmányok bekérése, információ nyújtás
  • Vámhatósági Auditok támogatása
  • Napi, heti, havi riportok készítése

Elvárások:
  • Vámügyintézői képesítés (OKJ: 54 3433 04) esetén pályakezdő jelölt is szóba jöhet!
  • VAGY végzettség nélkül min. 1-2 éves tapasztalat szükséges vámügyintézésben
  • Vámokmány kitöltő program ismerete
  • Angol nyelv ismerete - angol nyelvű okmányok, dokumentációk megértése, kezelése
  • Felhasználói szintű számítógépes ismeret
  • Jó kommunikációs készség
  • Számítógépes ismeretek (Word, Excel, Outlook, PowerPoint)
  • Rugalmasság, precizitás, önállóság

Előnyök:
  • Aktív angol nyelvtudás
  • SAP ismerete

Amit leendő munkáltatója kínál:
  • Összetett juttatási csomag
  • Modern irodai környezet
  • Céges buszjárat biztosítása Budapestről

Munkavégzés helye:
  • Gyál, Prologis Park (ingyenes buszjárat a Nagyvárad térről)

Amennyiben a hirdetés felkeltette érdeklődését várjuk jelentkezését frissített, szakmai önéletrajzával!