SZABADALMI ELBÍRÁLÓ

Az állás alapinformációi

Munkavégzés helye: Budapest

Munkaterület: Mérnöki, Műszaki területek

Elvárt végzettség: Egyetem

Munkatapasztalat: 1-3 év

Nyelvtudás: Angol Középfok szóban és írásban

A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala

a Kormányzati igazgatásról szóló 2018. évi CXXV. tv. 83. § (1) bek. alapján
pályázatot hirdet a Szabadalmi Főosztály, Villamossági Osztályára az alábbi munkakörre:

A pozícióhoz tartozó főbb tevékenységi körök:
  • A villamosság, villamos energetika, villamos hálózatok, megújuló energetika, „okos” hálózatok területeire eső szabadalmi bejelentések vizsgálata
  • Kutatás-fejlesztési projektek minősítése, szakvéleményezése
  • Használatiminta bejelentések vizsgálata
  • Speciális adatbázisok használata, szükség szerint újdonságkutatási és vizsgálati jelentés, szabadalmazhatósági vélemény készítése és szaktanácsadás magyar és angol nyelven
  • A szabadalmaztatással kapcsolatos információk széles körben történő megismertetése, az iparjogvédelem népszerűsítése
Pályázati feltételek:
  • Magyar állampolgárság
  • Cselekvőképesség
  • Büntetlen előélet
  • Egyetemi szintű (MSc) műszaki felsőoktatásban szerzett villamosmérnök vagy energetikai-mérnök
  • Angol nyelvből középfokú komplex („C”) típusú általános nyelvvizsga
  • Számítógépes programok (MS Office, Windows, Excel) felhasználói szintű alkalmazása
Elvárt kompetenciák:
  • Szakmai ismeretek kiváló színvonalon történő alkalmazása
  • Kiváló problémamegoldó képesség
  • Gyors tanulási, absztrakciós, összehasonlítási képesség
  • Analitikus, asszociatív gondolkodási képesség
  • Önálló, felelősségteljes munkavégzés
  • Megbízhatóság
  • Hivatástudat és elkötelezettség
  • Empátia
  • Pontosság
A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:
  • Adatbázisokban történő keresés gyakorlata
  • Német nyelvből középfokú szintű nyelvtudás, vagy
  • Francia nyelvből középfokú szintű nyelvtudás, vagy
  • Orosz nyelvből középfokú szintű nyelvtudás
  • Közigazgatási alapvizsga vagy szakvizsga megléte
  • ECDL START (4 modulos) vizsga megléte
  • Infokommunikációs eszközök, protokollok ismerete
  • Elektrotechnikai szakterület ismerete, vagy
  • Iparban vagy kutatásban szerzet tapasztalat, vagy
  • Diagnosztikai műszerek ismerete, vagy
  • „Okos” eszközök vezérlésének ismerete, vagy
  • Technológiai ismeretek a villamosság területén (méréstechnológia, irányítástechnológia, félvezetők, gyártástámogatás, minőségellenőrzés, tervezés), vagy
  • Informatika vagy szoftverfejlesztés területén szerzett tapasztalat, vagy
  • Kutatás-fejlesztési projektben szerzett tapasztalat az előzőek bármelyikében
Jogállás, illetmény és juttatások:
  • A jogállásra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a Kormányzati igazgatásról szóló 2018. évi CXXV. törvény és a SZTNH Közszolgálati Szabályzatában foglalt rendelkezések az irányadóak
  • A kormányzati szolgálati jogviszony időtartama határozatlan idejű kormányzati szolgálati jogviszony
  • Foglalkoztatás jellege teljes munkaidő
A munkavégzés helye:
  • 1081 Budapest, II. János Pál pápa tér 7.
A pályázat részeként benyújtandó iratok, igazolások:
  • Részletes szakmai önéletrajz
  • Iskolai végzettséget, nyelvvizsgát igazoló bizonyítványok másolata
A pozíció betölthetőségének időpontja:
  • A pozíció a pályázatok elbírálását követően, a pályázat eredményes lezárása után azonnal betölthető
A pályázat benyújtásának határideje:
  • 2022. június 08.
A pályázat elbírálásának határideje:
  • 2022. július 06.
Adatkezelés:
  • A SZTNH álláspályázatokkal kapcsolatos adatkezelési tájékoztatója az alábbi oldalon érhető el: https://www.sztnh.gov.hu/hu/adatvedelem
A munkáltatóval kapcsolatos egyéb lényeges információ:
  • Alkalmazás esetén a munkáltató 6 hónap próbaidőt köt ki. Ha az utolsó foglalkoztatási jogviszony a 2018. évi CXXV. törvény a kormányzati igazgatásról szóló (továbbiakban Kit.) törvény hatálya alá tartozó kormányzati szolgálati jogviszony volt, a Kit. 117. § (8) bekezdése értelmében újabb kormányzati szolgálati jogviszony 3 éven belül nem létesíthető. A kinevezés feltétele a három hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány beszerzése. A munkáltatóval kapcsolatban további lényeges információt az www.sztnh.gov.hu honlapon szerezhet. A SZTNH által végzett adatkezelések vonatkozásában a pályázót megillető jogokról szóló tájékoztatás elérhető az adatkezelési tájékoztatóban, illetve további tájékoztatás kérhető az adatvedelem@hipo.gov.hu e-mail címen. A pozícióval kapcsolatban bővebb felvilágosítást Kuthy Árpád osztályvezető (tel: +36 1 474 5883) ad.

A pályázat benyújtásának módja, elektronikus úton a jelentkezés gombra kattintva, vagy a SZTNH Humánpolitikai Önálló Osztályára történő megküldésével a hoo@hipo.gov.hu e-mail címre. Az email tárgyában kérjük megjelölni a pozíció nevét.

Hasonló pozíciók

Energiaipar | Pest megye

Partnerünk villamosenergia kis-, és nagykereskedelmi feladatait ellátó leányvállalataként alakult, az utóbbi években azonban a kereskedelmi tevékenységét fokozatosan felváltotta a cégcsoportba tartozó erőművek támogató funkcióinak ellátása, valamint a cégcsoport növekedési stratégiájának üzletfejlesztési támogatása. Csapatukba keresünk a megnövekedett projektszám menedzselése szempontjából az alábbi pozícióba kollégát villamosenergetika területre:

A hirdetés lejár 4 nap múlva
Szállítás, Beszerzés, Logisztika | Pest megye

Partnerünk fő tevékenysége a villamosenergia-termelés, emellett villamos- és gázkereskedelmi engedéllyel is rendelkezik. Összesen 794 MW-os teljesítményével a magyar villamosenergia-rendszer legnagyobb gáztüzelésű erőműve. Energetika, olajipar, közmű területen jártas új munkatársat keresnek az alábbi pozícióba

A hirdetés lejár 17 nap múlva