SENIOR KÖNYVELŐ

Az állás alapinformációi

Munkavégzés helye: Budapest

Munkaterület: Pénzügy / Számvitel / Kontrolling

Pozíciószint: Beosztott

Elvárt végzettség: Felsőfokú tanfolyam Főiskola Egyetem

Munkatapasztalat: 3-5 év

Nyelvtudás: Nem igényel nyelvtudást

Szeretne olyan cégnél dolgozni, ahol igazán szakmai minőségi munka folyik?
Szeretne segíteni közép és nagyvállalatok könyvelési feladatainak ellátásában?

Partnerünk teljes körű könyvelési feladatok időbeni és jogszabályoknak megfelelő ellátásával foglalkozik. Közreműködik adóbevallások és beszámolók elkészítésében, havi és éves zárási feladatok ellátásában.

Most új munkatársat keres bővülő csapatukba

pozícióba.

Feladatok:

  • Adóbevallások, önrevíziós bevallások, adatbejelentések elkészítése, ellenőrzése és határidőre benyújtása a jogszabályokban, hatósági és belső szabályzatokban foglalt előírásoknak megfelelően,
  • Az adókkal kapcsolatos gazdasági események könyvelésének és dokumentációjának teljeskörű elkészítése,
  • A főkönyv és a bevallások és adónyilvántartások közötti időszaki egyeztetések elkészítése, az esetleges eltérések okának kiderítése és a szükséges módosítások időben való lekönyvelése,
  • Adóhatóságokkal kapcsolattartás,
  • Közreműködés az adóhatósági ellenőrzések lebonyolításában,
  • A kijelölt adónemek tekintetében közreműködés a jogszabályváltozások implementációjában és alkalmazásában, adózási folyamatok és ellenőrzési pontok fejlesztésében, adókockázatok feltárásában és kezelésében,
  • Egyedi adózási kérdésekre válaszkeresés, konzultáció a kollégákkal és ügyfelekkel,
  • Szerződések véleményezése adózási, számviteli és pénzügyi szempontból,
  • Szakmai felügyelet és segítség a számla likvidáció és a számlázás munkájában,
  • Gazdasági események magyar számviteli elvek szerinti könyvelése, rögzítése a főkönyvben,
  • Havi, negyedéves és éves zárásban való részvétel, (elhatárolások könyvelése, készlet könyvelések, tárgyi eszközök könyvelése, átértékelések könyvelése, bérfeladás könyvelése).

Elvárások:

  • Felsőfokú gazdasági végzettség,
  • Minimum 3 éves szenior könyvelői tapasztalat,
  • Adózási területen szerzett tapasztalat,
  • Számviteli-, adó- és pénzügyi jogszabályok naprakész ismerete,
  • MS Office (Különösen Excel).
Előnyök:
  • Mérlegképes könyvelői képesítés,
  • Angol előnyt jelent, de nem feltétel,
  • Önálló munkavégzés,
  • Proaktivitás,
  • Magas szintű kommunikációs és problémamegoldó képesség,
  • Rendszerszemlélet.

Juttatások:

  • Szakmai tréningek,
  • Eseti home office lehetőség.

Munkavégzés helye: Budapest X. kerület

Munkaidő: Hétfőtől - péntekig 8:00 - 16:30-ig.

Amennyiben érdekel a meghirdetett pozíció, küldd el számunkra magyar nyelvű önéletrajzodat a JELENTKEZÉS gombra kattintva!

Hasonló pozíciók

Pénzügy / Számvitel / Kontrolling | Budapest

Szívesen dolgozna egy piac által elismert, exkluzív multivállalatnál? Szeretne egy támogató csapat tagjaként nívós, nemzetközi környezetben dolgozni? Amennyiben a fenti kérdésekre igennel felelt, ez az Ön lehetősége! Ügyfelünk 25 éves múlttal rendelkező vállalat, a nemzetközi ingatlanpiac meghatározó szereplője. A cég prémium minőségű épületek bérbeadásával, üzemeltetésével foglalkozik, mostanra csaknem 1.300.000 nm2-nyi terület fűződik a nevükhöz, főként közép-kelet-európai fővárásokban vannak jelen. Dinamikusan fejlődő vállalat lévén bővülés végett keressük most a pénzügyi csapat új tagját az alábbi pozícióba: TELJESKÖRŰ KÖNYVELŐ - BUDAPEST

A hirdetés lejár 25 nap múlva

Ügyfelünk a világ egyik vezető darugyártója, valamint világelső darufelújításban, karbantartásban és szervizelésben. A magyar leányvállalat 15 éve alakult, s már évek óta piacvezető Magyarországon a daruzás terén, ahol teljeskörű szolgáltatást nyújtanak. Sok éve működnek sikeresen hazánkban, termékeik és azok alkatrészeinek gyártása Európában történik, hazánkban a termékek és a hozzájuk kapcsolódó szolgáltatások értékesítését végzik. Jelenleg pénzügyi csapatukba keresünk SZENIOR KÖNYVELŐT főkönyvelői feladatkörrel határozott időre (1,5 évre).

A hirdetés lejár 8 nap múlva

Már rendelkezel pénzügyi számviteli tapasztalatokkal? Vagy éppenséggel friss diplomás vagy? Készen állsz a karrierutad megkezdésére? Szeretnél fejlődni egy multinacionális, de ugyanakkor családias környezetben? Ha a válasz IGEN, akkor görgess lejjebb! Partnerünk a vesebeteg-ellátás terén Európa legnagyobb termékfüggetlen és a világ egyik vezető szolgáltatója. Jelenleg is bővülő csapatukba keresünk jelentkezőt az alábbi pozíció betöltésére:

A hirdetés lejár 15 nap múlva