FŐKÖNYVELŐ

Az állás alapinformációi

Munkavégzés helye: Budapest

Munkaterület: Pénzügy / Számvitel / Kontrolling

Pozíciószint: Középvezető / Menedzser

Elvárt végzettség: Főiskola

Munkatapasztalat: 3-5 év

Nyelvtudás: Angol Alapfok szóban és írásban vagy Német Alapfok szóban és írásban

EU által finanszírozott beruházások menedzsmentjével foglalkozó, dinamikusan fejlődő partnerünk állást hirdet az alábbi pozícióba:

FŐKÖNYVELŐ

Feladatok:

  • A vállalkozás számviteli és adózási tevékenységének teljes körű felügyelete.
  • A management-tel való napi kapcsolattartás, riportolás, működéshez kapcsolódó üzleti terv készítés, döntés előkészítéshez adatszolgáltatás.
  • A napi könyvelési feladatok irányítása, ellenőrzése.
  • Havi bevallások ellenőrzése.
  • Évközi és év végi zárások előkészítése, ellenőrzése.
  • Éves beszámolók készítése.
  • A könyvelési nyilvántartásokon alapuló vezetői információk prezentálása jellemzően Excel táblázatok formájában.
  • Adóhatóságok előtti teljes körű képviselet.
  • Külső szervezetekkel, hatóságokkal, könyvvizsgálóval való kapcsolattartás.
  • A pénzügyi-számviteli feladatokat végzők munkájának átfogó, magas szakmai színvonalon történő szervezése és ellenőrzése.

Elvárások, igényelt képességek:

  • Számviteli szakirányú felsőfokú végzettség.
  • Mérlegképes könyvelői szakképesítés.
  • A regisztrált könyvviteli szolgáltatást végzők nyilvántartásában szereplés.
  • Vállalkozási szakterületen szerzett legalább 3 éves szakmai (könyvelői) és 3 éves vezetői tapasztalat.
  • Alapvető szakmai és adójogszabályok ismerete. (Számvitelről szóló törvény; Áfa; Tao.; Art.; helyi adók; Szja.; Itv.; Ptk.)
  • AbevJava Általános Nyomtatvány Kitöltő (ÁNyK) ismerete.
  • Az elektronikus adóbevallás benyújtáshoz szükséges regisztráció megléte.
  • MS Office (Excel, Word, Outlook) magas alkalmazói szintű ismerete.
  • Complex Jogtár plusz felhasználói szintű ismerete.
  • Alapvető számítógépes számítástechnikai ismeretek.
  • Precizitás, terhelhetőség.
  • Alapszintű angol, vagy német nyelvtudás.
  • Jó kommunikációs és problémamegoldó készség, önállóság.

Előnyt jelent:

  • Tapasztalat nagyobb cégek, cégcsoportok pénzügyi-számviteli feladatainak ellátásában.
  • Tapasztalat adóhatóságok előtti teljes körű képviselet tekintetében.
  • Nyílt végű, zárt végű pénzügyi gépjármű lízingek elszámolásaiban való jártasság.
  • Ingatlanok vételével, eladásával, hasznosításával kapcsolatos gazdasági események elszámolásaiban való jártasság.

Amit kínálunk:

  • Versenyképes fizetés, teljesítmény alapján egyéb juttatások.
  • Biztos állás egy fejlődő vállalati cégcsoportnál.
  • Fiatalos csapat, rugalmas munkaidő, modern munkafeltételek.

Munkavégzés helye:

Budapest XI.kerület

Amennyiben a pozíció felkeltette érdeklődését, az alábbi gombra kattintva adhatja le jelentkezését, önéletrajz csatolásával:

Hasonló pozíciók

Pénzügy / Számvitel / Kontrolling | Pest megye

Ügyfelünk egy Európa szerte ismert és elismert vetőmag, -és mezőgazdasági ellátó cégcsoport része Magyarországon. A kiszervezett könyvelés felügyeletére, a pénzügyi folyamatok figyelemmel kísérésére keresünk pénzügyi végzettséggel és angol nyelvtudással rendelkező szakembert az alábbi pozícióra: KÖNYVELÉSI SUPERVISOR

A hirdetés lejár 21 nap múlva
Pénzügy / Számvitel / Kontrolling | Budapest

Több éves tapasztalattal rendelkezik teljes körű könyvelésben? Kiválóan tud folyamatokat kialakítani? Szeretne végre főkönyvelőként bizonyítani? Akkor itt a remek lehetőség, pályázza meg most ezt a lehetőséget! Partnerünk a világ egyik vezető műszaki szolgáltatásokat nyújtó szervezete, amely több, mint 60 országban van jelen. Most magyarországi leányvállalata keres FŐKÖNYVELŐ munkatársat, azonnali kezdéssel!

A hirdetés lejár 10 nap múlva

Megbízónk immár több, mint 40 éve gyárt Ausztriában innovatív nyílászárókat. Mára Közép-Európa egyik piacvezetője az ablakok-ajtók és árnyékolók területén. A saját fejlesztésű ablak- és ajtórendszereknél nagy hangsúlyt kap mind a magas szintű technikai kivitelezés, mind a dizájn. Csapatukba keresünk most új munkatársat SENIOR KÖNYVELŐ pozícióba.

A hirdetés lejár 17 nap múlva