Állásajánlat: ADÓTANÁCSADÓ

Hivatkozási szám: MSTOPRED-0227

Megbízónk gazdasági tanácsadó szervezetként sok magyar és külföldi céggel dolgozik együtt, akiknek elsődlegesen könyvelési, bérszámfejtési, adótanácsadói vagy éppen HR szolgáltatásokat nyújtanak.
Csapatukat bővítenék

ADÓTANÁCSADÓ
kollégával.

Elvárások:
  • Adótanácsadói végzettség vagy adótanácsadási területen szerzett 1-3 év tapasztalat
  • Naprakész adózási ismeretek (számvitel gyakorlati ismerete előnyt jelent)
  • MS Office alkalmazások (Excel, Word) felhasználói szintű ismerete
  • Legalább középszintű angol nyelvtudás szóban és írásban (az ügyfelekkel történő mindennapi kommunikációhoz szükséges)
  • Magas fokú önállóság és precizitás
  • Terhelhetőség, rugalmasság, megbízhatóság
  • Problémamegoldó készség

Feladatok:
  • Adótanácsadás és adózással kapcsolatos egyedi kérdések vizsgálata, szakmai vélemények készítése eseti megbízás alapján
  • Konzultáció az aktuális törvényváltozások adaptálása kapcsán adózási és számviteli területen
  • Adóoptimalizálási lehetőségek feltérképezése mind a közvetlen, társasági típusú, mind a bérjellegű juttatásokhoz kapcsolódó adónemek tekintetében
  • Adókockázatok feltérképezése és teljes körű adóátvilágítás, adózási kockázatkezelési tanácsadás
  • Konzultáció bármely típusú adóhatósági megkeresést megelőzően
  • Támogatás adóhatósági állásfoglalási kérelmek összeállítás kapcsán - állásfoglalás iránti kérelmek előkészítése és előterjesztése az adóhatóságnál, minisztériumnál
  • Adóhatóság előtti képviselet - észrevételek, fellebbezések előkészítése, benyújtása, nyomon követése
  • Tanácsadás beruházáshoz kapcsolódó támogatások, adókedvezmények igénybevétele terén
  • Külföldi jogi személyek magyarországi ÁFA regisztrációjának lebonyolítása és a kapcsolódó adóbevallások benyújtása
  • Konzultáció egyes, jövőben tervezett speciális üzleti tranzakciók adókihatásainak értelmezésével kapcsolatban
  • Szerződések adózási szempontból történő előzetes elemzése, valamint adózási szempontból fontos szerződések tervezetének elkészítése
  • Belső szabályzatok elkészítése, éves aktualizálása, jelentősebb jogszabályváltozások miatt szükségessé vált szerkezeti változások átvezetése
  • Hosszabb távú adótervezés, nemzetközi adótervezés
  • Szakmai tájékoztató anyagok összeállítása és publikálása

Amit nyújtunk:
  • Sokrétű feladatkör
  • Együttműködő, támogató, fiatalos csapat
  • Folyamatos szakmai fejlődési lehetőség
  • Széleskörű, hazai és nemzetközi ügyfélkör

Munkavégzés helye: Budapest

Jelentkezéshez kérjük, küldje el magyar nyelvű szakmai önéletrajzát!

Hasonló pozícióink

ACCOUNTING TEAM LEADER