Állásajánlat: IT INFRASTRUKTÚRA ÜZEMELTETÉSI CSOPORTVEZETŐ / Budapest

Állásajánlat: IT INFRASTRUKTÚRA ÜZEMELTETÉSI CSOPORTVEZETŐ
Hivatkozási szám: MSTITINF-1031

Ügyfelünk több, mint 20 éve stabilan működő szoftverfejlesztő cég, 100%-ban hazai tulajdonban. Elsősorban a telekommunikációs szektorhoz tartozó ügyfelei számára nyújt informatikai megoldásokat.

Számukra keresünk tapasztalt IT infrastruktúra üzemeltető kollégát az üzemeltetői csapat élére.

Feladatok:

  • Infrastruktúra Üzemeltetési csapat (2-3 fő) vezetése, kollégák tevékenységének szakmai felügyelete,
  • Részvétel az IT infrastruktúra stratégia készítésében, akciótervek kidolgozása, végrehajtása a csapattal,
  • Üzemeltetési szabályzat, üzemeltetési kézikönyvek naprakészen tartása, azokban foglaltak betartatása a kollégákkal,
  • Együttműködés a COO-val és a többi igazgatóval,
  • Belső Hardver, Szoftver infrastruktúra üzemeltetése, karbantartása, SLA határidőkön belüli hibaelhárítása, User support,
  • Belső Hardver, Szoftver infrastruktúra folyamatos fejlesztésére javaslatok kidolgozása, döntéselőkészítő anyagok készítése, megoldások tervezése és megvalósítása,
  • Ügyfeleik hardver, szoftver infrastruktúrájának üzemeltetése, karbantartása, SLA határidőkön belüli hibaelhárítása, User support,
  • Ügyfeleik hardver, szoftver infrastruktúrájának folyamatos fejlesztésére javaslatok kidolgozása, döntéselőkészítő anyagok készítése, megoldások tervezése és megvalósítása,
  • Ügyfeleiknek infrastruktúra tervezési és megvalósítási feladatok végrehajtása.

Elvárások:

  • Egyetemi vagy Főiskolai informatikai / villamosmérnök végzettség,
  • 10+ év IT infrastruktúra üzemeltetői tapasztalat,
  • Legalább 2 éves egybefüggő,  informatikai rendszer üzemeltetői csoport vezetői gyakorlat,
  • Magas szintű IT infrastruktúra, üzemeltetési ismeretek,
  • Alapvető szoftverfejlesztési, programozási ismeretek,
  • Alapvető Windows infrastruktúra ismeretek VAGY Alapvető UNIX/LINUX infrastruktúra ismeretek,
  • Alapvető virtualizáció ismeretek (pl. Redhat, HyperV),
  • Alapvető hálózati ismeretek (pl. Mikrotik, Sophos routerek),
  • Alapvető IT biztonsági ismeretek,
  • Alapvető Operációs rendszer és azokhoz tartozó hardver ismeret
  • – LINUX/WIN/BSD  Intel;
  • AIX, System i  Power 6/7/8;
  • SPARC  Solaris;
  • Virtualizáció (vmware, xen, KVM, HYPER-V) stb.
  • Alapvető Storage eszköz (NAS/SAN) ismeret:
  • EMCC, hitachi, IBM, DELL, HP, SUN/StorageTek
  • Alapvető Adatbázis ismeretek (pl. Oracle, DB2, PostgreSQL, MySQL, MS SQL)
  • Alapvető Monitoring ismeretek (pl. Zabbix)
  • Alapvető Alkalmazásszerver, Webszerver ismeret (pl. JBoss, Apache, Tomcat)
  • Megfelelő szintű MS Office ismeret,
  • Középfokú angol nyelvtudás.

Előnyök:

  • IT üzemeltetési vezető/csoportvezető tapasztalat,
  • IT infrastruktúra tervezési tapasztalat,
  • Projektmenedzsment tapasztalat, metodológiák ismerete,
  • AS400 üzemeltetői tapasztalat,
  • Fenti kompetenciákban magas szintű tudás/tapasztalat,
  • Infrastruktúra elemek (áram, léghűtés) méretezésében szerzett tapasztalat,
  • Folyamatvezérlési, probléma kezelési alap ismeretek.

Juttatások, ajánlat:

  • Ügyfelünk a pozíciót átlag feletti bérezéssel honorálja!

Munkavégzés helye:

  • Budapest

Egyéb információk:

  • Amennyiben a pozíció felkeltette az érdeklődését, angol és magyar nyelvű anyaggal pályázzon!

Munkatapasztalat:

  • 7-10 év

Elvárt végzettség:

  • Főiskola
  • Egyetem

Nyelvtudás:

  • Angol Kommunikációs/Társalgási szint

Pozíció területei:

  • INFORMATIKA / TELEKOMMUNIKÁCIÓ: IT üzemeltetési vezető
  • MÉRNÖKI / MŰSZAKI TERÜLETEK: Villamosmérnök
  • INFORMATIKA / TELEKOMMUNIKÁCIÓ: Telekommunikáció / Távközlés
  • INFORMATIKA / TELEKOMMUNIKÁCIÓ: Banki informatika
  • MÉRNÖKI / MŰSZAKI TERÜLETEK: Informatikai mérnök