FŐKÖNYVELŐ

Az állás alapinformációi

Munkavégzés helye: Budapest

Munkaterület: Pénzügy, Számvitel, Kontrolling

Pozíciószint: Specialista

Elvárt végzettség: Felsőfokú tanfolyam Főiskola Egyetem

Munkatapasztalat: 5-7 év

Nyelvtudás: Nem igényel nyelvtudást

Partnerünk több évtizedes múlttal rendelkező, az informatika szolgáltatási üzletágban országosan piacvezető cég.
Elengedhetetlen számukra a belső folyamatok fejlesztése, illetve a kiemelt ügyfelekkel való kapcsolattartás, a stratégia kialakítása.

Partnereik között Magyarország top 500 cégei találhatóak, így nagy értékű és komplex projekteken van lehetősége dolgoznia az új kollégának.

Csatlakozzon csapatukhoz a gazdasági osztályra Budapest belvárosában az alábbi pozícióban:

FŐKÖNYVELŐ

Feladatok:

  • A magyar hatályos jogszabályok szerinti számviteli nyilvántartások vezetése,
  • Önálló könyvelési feladatok operatív elvégzése - beérkező/kimenő számlák, banki, pénztári bizonylatok, főkönyvi feladások (munkabér, értékcsökkenés, tárgyi eszközzel kapcsolatos tételek) kontírozása, ügyviteli programban történő rögzítése, könyvelése,
  • Bérszámfejtés (ki és bejelentések kezelése, járulék bevallás készítése, bérköltségek és járulékok főkönyvi könyvelése és egyeztetése, bérek és járulékok utalásának előkészítése, munkaszerződések, szabadságok nyilvántartása),
  • Jutalék elszámolások ellenőrzése és bérszámfejtése,
  • Túlóra elszámolások ellenőrzése és bérszámfejtése,
  • Számviteli bizonylatok ellenőrzése, rendszerezése,
  • Analitikus nyilvántartások és főkönyv rendszeres egyeztetése,
  • Kimenő számlák ellenőrzése,
  • Kintlévőség folyamatos figyelése, fizetési felszólítások kiküldése,
  • Tárgyi eszköz nyilvántartás és tárgyi eszköz könyvelés ellenőrzése,
  • Készletnyilvántartás és készlet könyvelések ellenőrzése,
  • Projekt bevételek és költségek elszámolásának, könyvelésének és dokumentumainak ellenőrzése,
  • Adókalkulációk és adóbevallások készítése (áfa, társasági adó, iparűzési adó, cégautó adó, rehabilitációs hozzájárulás),
  • Adófolyószámlák egyeztetése,
  • Statisztikai jelentések elkészítése,
  • Havi főkönyvi zárás, főkönyvet alátámasztó analitikák készítése, egyeztetése, havi mérleg, eredmény-kimutatás készítése,
  • Éves beszámoló készítése és közzététele,
  • Könyvvizsgálóval, hatóságokkal való együttműködés, részvétel könyvvizsgálaton, adóvizsgálaton,
  • Ad-hoc és rendszeres kimutatások, beszámolók, jelentések készítése a gazdasági vezető, ügyvezető részére,
  • Adminisztratív ügyintézés, nyilvántartások vezetése,
  • Leltározási, selejtezési feladatok megszervezése, a leltárak, selejtezések ellenőrzése,
  • Belső számviteli szabályzatok karbantartásában és aktualizálásában való részvétel.
Elvárások:

  • Főiskolai vagy Egyetemi végzettség (pénzügyi, közgazdasági),
  • Regisztrált mérlegképes könyvelői képesítés,
  • Legalább 5 éves tapasztalat teljes körű könyvelésben,
  • Számviteli és adózási jogszabályok magabiztos, naprakész ismerete, változások nyomon követése,
  • Erős felhasználói szintű számítástechnikai ismeretek.

Előny:

  • Tárgyalási szintű angol nyelvtudás,
  • Informatikai cégnél szerzett tapasztalat,
  • Munkaügyi, bérszámfejtési tapasztalat,
  • Adótanácsadói képesítés.

Juttatások:

  • Szakmai tapasztalathoz illeszkedő bérezés,
  • Igényesen kialakított, jól megközelíthető munkahely Budapest belvárosában,
  • Stabil, kiszámítható jövőkép egy jó anyagi helyzetben lévő cégnél,
  • Kiváló fizetési morál,
  • Folyamatos szakmai fejlődési lehetőség,
  • Nyugodt munkakörülmények,
  • Jól felszerelt, modern irodai környezet,
  • Hosszú távú, stabil foglalkoztatás.
Munkaidő: Hétfőtől - péntekig 9 - 17 óráig

Munkavégzés helye: Budapest belvárosa

Amennyiben pozíciónk felkeltette érdeklődését, kérem küldje el számunkra önéletrajzát a JELENTKEZÉS gombra kattintva!

Hasonló pozíciók

Pénzügy, Számvitel, Kontrolling | Budapest

Partnerünk egy integrált energetikai vállalat, melynek tevékenysége a projektfejlesztéstől, a tervezésen, kivitelezésen, üzemeltetésen át egészen az energiatermelésig terjed. A Társaság fotovoltaikus naperőművekből álló portfóliója a fejlesztés alatt álló erőművekkel együtt meghaladja a 100 MWp névleges kapacitást, mellyel az egyik piaci vezető szereplő a napelemes kiserőművek piacán. Pénzügyi csapatukba keresünk munkatársat az alábbi pozíció betöltésére:

A hirdetés lejár 24 nap múlva

Partnerünk a világ egyik vezető multinacionális vállalata, mely számos szolgáltatása mellett innovatív szolgáltatásokat nyújt optimalizált logisztikai megoldások fejlesztésével és alkalmazásával. Több mint 15 leányvállalattal működnek együtt. A folyamatos szervezeti fejlődés érdekében olyan munkatársakat keresünk, akik hozzájárulnak a vállalat jövőbeli sikeréhez. Amennyiben szívesen dolgoznál szakértő csapatuk tagjaként, JELENTKEZZ a pozícióra!

A hirdetés lejár 29 nap múlva
Pénzügy, Számvitel, Kontrolling | Nógrád megye

Partnerünk egy nemzetközi háttérrel rendelkező cég, akik innovatív tűzvédelmi termékeket és épületmegoldásokat kínálnak partnereik számára. Több, mint 15 éves tapasztalattal rendelkeznek tűzvédelmi területen, és az egész folyamatot nyomon követik a saját gyártáson, összeszerelésen és végső összeszerelésen keresztül. Csapatuk bővítése miatt új munkatársat keresnek a következő pozícióba beszámlázási lehetőséggel:

A hirdetés lejár 38 nap múlva