FŐKÖNYVELŐ

Az állás alapinformációi

Munkavégzés helye: Budapest

Munkaterület: Pénzügy, Számvitel, Kontrolling

Pozíciószint: Középvezető / Menedzser

Elvárt végzettség: Főiskola Egyetem

Munkatapasztalat: 5-7 év

Nyelvtudás: Angol Középfok szóban és írásban

Partnerünk a világ vezető minőségellenőrző, vizsgáló és tanúsító szervezete. Az 1878-ban alapított, a svájci Genfből irányított vállalatcsoport szinte a világ összes országában jelen van képviseleteivel, szolgáltatásaival. A cégcsoport leányvállalata 1991 óta működik Magyarországon. Főbb tevékenységei: tanúsítás, ellenőrzés, laboratóriumi vizsgálat, oktatás.

A cég nemzetközi leányvállalata munkatársat keres az alábbi munkakörbe:

FŐKÖNYVELŐ
A főbb feladatok a következők leszenek:

  • Gazdasági események könyvelésének szakmai irányítása, felügyelete
  • Az anyavállalat részére készülő havi, negyedéves, éves zárások irányítása
  • A magyar számviteli szabványoknak megfelelő beszámolók, statisztikák, különböző jelentések összeállítása
  • Az adóbevallások határidőre való elkészítésének koordinálása
  • A vezetőség és a kontrolling tevékenység szakmai támogatása
  • A jogszabályi követelményeknek való megfelelés biztosítása
  • Könyvvizsgálatokon és adóvizsgálatokon való aktív közreműködés, illetve ezek lebonyolításának koordinálása
  • Hatóságokkal, külső szolgáltatókkal, anyavállalattal való kapcsolattartás
  • Közreműködés a budget és a forecast elkészítésében
  • Egyéb, könyveléshez kapcsolódó adminisztratív feladatok ellátása
Megbízónk elvárásai:

  • Szakirányú felsőfokú végzettség (közgazdasági vagy pénzügyi)
  • Regisztrált mérlegképes könyvelő (vállalkozási szakirány)
  • Legalább 5 éves pénzügyi, számviteli területen szerzett szakmai tapasztalat
  • Naprakész számviteli, adózási ismeretek
  • Erős felhasználói szintű informatikai ismeretek
  • IFRS ismerete
  • Angol nyelvtudás
  • Megbízható, pontos, felelősségteljes munkavégzés és kiváló problémamegoldó képesség
  • Proaktivitás, igény a fejlődésre és önfejlesztésre
Amit Megbízónk kínál:

  • Versenyképes fizetés
  • SZÉP kártya juttatás
  • Stabil, hosszútávú munkalehetőség
  • Home office lehetőség
  • Hetente gyümölcsnap az irodában
  • Megbízhatóság és támogató csapat
Munkavégzés helye: Budapest, 12. kerület

Amennyiben az álláshirdetés felkeltette az érdeklődését, küldje el angol és magyar nyelvű önéletrajzát az alábbi gombra kattintva:

Hasonló pozíciók

Pénzügy, Számvitel, Kontrolling | Baranya megye

Partnerünk, egy elsődlegesen terményfelvásárlással, másodlagosan mezőgazdasági termeléssel, mezőgazdasági szolgáltatásnyújtással foglalkozó, dél-dunántúli székhelyű középvállalat. Számára keresünk szakmailag tapasztalt, megfelelő végzettséggel rendelkező munkatársat az alábbi pozícióba:

A hirdetés lejár 17 nap múlva