SCM KONTROLLER

Az állás alapinformációi

Munkavégzés helye: Győr-Moson-Sopron megye Győr

Munkaterület: Pénzügy / Számvitel / Kontrolling

Pozíciószint: Specialista

Elvárt végzettség: Főiskola Egyetem

Munkatapasztalat: 1-3 év

Nyelvtudás: Német Középfok szóban és írásban

Partnerünk neve közel 150 éve egyet jelent a minőséggel. Az alapítás óta a családi vállalkozás folyamatos fejlődéssel vált innovatív termékeket fejlesztő és csúcsminőséget előállító termelő vállalattá. Magyarországon kiépített négy termelési és logisztikai csarnokot, és bővülés céljából szakembert keresnek az alábbi pozícióba:

Feladatkör:

A vállalkozás SCM részlegén a vonatkozó ellenőrzési folyamatok kialakítása, a folyamatok betartásának ellenőrzése. A vállalkozás SCM osztályán az ellenőrzési folyamatok fejlesztésének vizsgálata, javaslatok megtétele a vezetés részére. A vállalkozás költségvetésének elkészítésében tevékeny közreműködés, az éves beszerzési és értékesítési tervek teljesülésének nyomon követése/vizsgálata, az észlelt eltérések jelzése a felettes/cégvezetés részére.

Főbb feladatok:

  • Készletleltár elkészítése, kiértékelése, megszervezése, készletmenedzsment
  • SCM stratégiai mutatóinak megértése, nyomon követése, kitűzött célok elérésében javító intézkedések, folyamatok kidolgozása
  • Periodikus és ad-hoc készletriportok készítése, kiértékelése
  • Anyagrendelés / anyagbeérkeztetés / számlaellenőrzés pontosságának betartatása, a 3-way match ellenőrzési rendszerének kialakítása, a 3-way match ellenőrzésből eredő eltérések feldolgozása, folyamatleírás kialakítása, a bevezetett szabályozás betartása, betartatása
  • GLD-ár eltérések kivizsgálása, hibák kiküszöbölésére folyamat létrehozása, annak betartatása
  • MM / PP törzsadatok karbantartása / ellenőrzése
  • A vállalkozás havi és egyéb periódikus vezetői beszámolóinak elkészítésében aktív közreműködés, az Éves Pénzügyi Tervének elkészítésében aktív közreműködés
  • A konszern szintű értékelési szabályok ismerete, készlet-korosítás nyomon követese, ’Altbestand’ menedzsment
  • Margin-elemzésben való aktív közreműködés
  • A részleg egészére kiterjedő vezetési információs rendszer fejlesztése és továbbfejlesztése, különös tekintettel az értékesítésre és az ellátási láncra, valamint a digitalizálásra
  • Előrejelzési modellek készítése és értékelése az Értékesítés és SCM részleggel együttműködve
  • Részvétel telephelyek közötti optimalizálási projektekben
  • Társosztályokkal együttműködés

Az álláshoz tartozó elvárások:

  • Felsőfokú szakirányú végzettség (pénzügyi, közgazdász diploma kontrolling vagy kereskedelem szakirányon)
  • Termelő/gyártó cégnél szerzett Kontrolling tapasztalat (min. 1-2 év), acéliparban szerzett tapasztalat előny
  • Erős SAP ismeretek - MM / SD & FI / CO modulok alapos ismerete, modulok közti kapcsolódási pontok, hivatkozási pontok ismerete
  • MS Office programok ismerete (Excel magas szinten)
  • Német nyelv magas szintű ismerete
  • Angol nyelvtudás előny
  • Analitikus, flexibilis, jó problémamegoldó személyiség

Amit a cég kínál:

  • Modern munkakörnyezet egy stabil, piacvezető vállalkozásnál
  • Piacképes kompenzációs csomag
  • Béren felüli juttatások (többek közt bejárás támogatás, sportkártya, cafeteria)

Munkavégzés helye: Győr-Gönyű

Amennyiben érdekel a meghirdetett pozíció, küldd el számunkra angol és magyar nyelvű önéletrajzod a JELENTKEZÉS gombra kattintva!

Hasonló pozíciók

Gyártás / Termelés | Pest megye

Teljes körű nyomdai szolgáltatásokat nyújtó partnerünk keresi új csapattagját az alábbi pozíció betöltésére:

A hirdetés lejár 31 nap múlva