Állásajánlat: KOCKÁZATKEZELŐ MUNKATÁRS (napi négy órás)

Hivatkozási szám: MSTOPLZG-0408

Megbízónk Magyarország egyik vezető független, budapesti székhelyű pénzügyi szolgáltatója.

KOCKÁZATKEZELŐ MUNKATÁRS
pozícióba keresünk számukra új kollégát napi négy órás időtartamra.

Feladatok:
  • végrehajtja a kockázatkezelési szabályzatot és eljárásokat az Alapkezelő által kezelt befektetési alapokkal kapcsolatban ténylegesen vagy potenciálisan fennálló minden kockázat azonosítása, mérése, kezelése és folyamatos nyomon követése érdekében
  • biztosítja az Alapkezelő által kezelt befektetési alapok befektetési politikájában, illetve jogszabályban rögzített limitrendszernek való megfelelést, ideértve az átfogó kockázatra és a partnerkockázatára vonatkozó korlátokat is
  • rendszeres időközönként jelentést készít az igazgatóság és a felügyelő bizottság részére
  • gondoskodik az Alapkezelő által kezelt minden egyes befektetési alap aktuális kockázati szintjének az adott befektetési alapra megállapított kockázati profillal való összhangjáról
  • gondoskodik az Alapkezelő által kezelt minden egyes befektetési alap releváns kockázati korlátrendszerének való megfeleléséről (VaR számítás, forgatókönyv-elemzés, stressz teszt)
  • gondoskodik a kockázatkezelési folyamat megfelelőségéről és eredményességéről

Akit keresünk:
  • felsőfokú gazdasági, pénzügyi, végzettséggel rendelkezik vagy szakirányú felsőfokú tanulmányokat folytat
  • érdeklődik a tőzsdei, pénzügyi világ iránt
  • haladó szintű MS Excel és Word használó
  • magas szintű elemzői készséggel, logikus gondolkodással, rendszerszemlélettel bír
  • jó problémamegoldó képességével, kreativitásával és kezdeményező készségével támogatja a csapatot
  • képességekkel rendelkezik mind az önálló, mind a csapatban való munkavégzésre egyaránt
  • magabiztosan kommunikál mind magyar, mind angol nyelven, írásban és szóban egyaránt
  • kiemelkedő analitikus képességű

Előnyök:
  • elemzési, banki, befektetési, brókeri, alapkezelői területen szerzett tapasztalat
  • Bloomberg ismerete

Amit kínálunk:
  • aktív részvétel egy befektetési alapkezelő tevékenységében
  • stabil munkahely
  • szakmai fejlődési lehetőség

Munkavégzés helye:
  • Budapest III. kerület

Kérjük, a jelentkezéshez küldje el az alábbi dokumentumokat:
  • Önéletrajz
  • motivációs levél